středa 25. února 2009

NÁŠ TÝM: Jak to všechno začalo?


Jak jsem se dostal k RC autům, později k závodění, jak vznikl tým URA:MOTOR a, že jen se dívat nestačí, se dozvíte v tomto článku.

Na samém počátku byl pracovní kontakt s Michalem Oppitzem, kterého budou někteří z vás znát spíše pod nickem Monkey. S Michalem se znám již pár let z práce a když mi jednoho dne ukázal svůj nový koníček - RC auta - docela mě to nadchlo. Jako každý z nás i Monkey začal od píky a postupně se propracovával až na současnou pozici v tomto modelářškém sportu v jihomoravském kraji. Postupně od něj chodily nové fotky, nová videa, vznikl nový web monkeyracing.cz, který jsem začal pravidelně sledovat s vidinou nových, skvělých snímků ze závodů těchto bateriově poháněných a rádiem řízených zmenšenin ostrých závodních speciálů.

Jen dívat nestačí
Až do prosince roku 2008 jsem si tuto skvělou podívanou dopřával pouze prostřednictvím internetu. Až mi pak bylo doporučeno zajet se podívat do nedalekého Havlíčkova Brodu na skutečný závod. Začátkem prosince se tam konala Mikula Rally Show. Naložil jsem do auta pár kamarádů a hurá za zážitkem... Očekával jsem, že ve skutečnosti to taková podívaná nebude. Předsudek byl takový, že na fotkách a videu vypadají 1/10 modely určitě lépe než ve skutečnosti. Opak je pravdou! Ford Escort o celkové délce kolem 50cm hrabe všemi čtyřmi koly až odletuje bláto. Plnou rychlostí (několik desítek km/h) se řítí do prudké otáčky za dlouhou rovinkou. Mírná brzda a pak plná vlevo. Zadní kola si mírně nadběhnou do otáčky, takže celá ta malá potvůrka proletí otáčkou nabok. Následuje opět plný plyn, odletuje bláto a človíček s vysílačkou už pomrkává po další nástraze skvěle propracované závodní trati. Kdo nezažil, nepochopí! Mohl bych se zde samozřejmě rozplývat dál ;-) Fotografie z Mikula Rally Show zde.

Vlastní RC auto
Okukovat bylo skvělé, co si to však vyzkoušet? Pořídit si solidní model pro závodění v RC Rally vyjde na pěkných pár tisíc, což moje kapsa v daný okamnžik nechtěla ani slyšet. První nepřekonatelné touhy na pár týdnů uspokojila hračka z OD Tesco asi za 150Kč. Malé červené Subaru na tužkovky mě docela bavilo. S troškou nutného tuningu z něj bylo možné dostat i solidní zábavu. To ale opět do hry vstoupil Monkey s férovou nabídkou: "Pomož nám postavit web pro RC Rally Brno a dostaneš bráchovo staré auto". Taková nabídka se neodmítá! Den se s dnem sešel... Web funguje ve své první verzi a těší se přízni návštěvníků. Moje "nové" RC auto od Michalova bratra už jezdí, disponuje několika novými prvky a při každé příležitosti trénuje na první sezónu sníh nesníh ;-)

Ve dvou se to lépe táhne
Vznikl nápad přihlásit se na závody jako tým. Zbývalo tedy vymyslet název týmu, nějaké logo, rozběhnout web, najít týmového kolegu, který bude ochotný připravit na sezónu stejnou kastli... maličkost ne? Když má člověk při ruce zdatné a ostřílené profíky, kteří ochotně poradí, jde to všechno snadno a stačí už opravdu jen a jen chtít a především vydržet! Na fóru nově spuštěného webu rallybrno.cz se mi podařilo najít týmového kolegu Pavla. To byl již na světě i název týmu URA:MOTOR [ čti emericky juramotor :-) ]. Logo ne náhodou připomíná japonský motiv... důvod je však překvapením pro další sezóny. Jelikož můj ojetý RC speciál vlastní schránku ve tvaru Citroen Xsara, pojedeme první sezónu s těmito vozy.

Poděkování
Chtěl bych tímto veřejně poděkovat jednomu z hlavních motorů brněnského RC Rally sportu - výše zmiňovanému Michalovi aka Monkey za všechny rady a pomoc!
Napište k článku Váš komentář...
Chcete k tomuto článku něco dodat?
Máte jinou zkušenost, nápady, postřehy?
Napište nám, děkujeme!