čtvrtek 12. března 2009

Prezentace týmu pro sezónu 2009

Prezentace týmu URA:MOTOR pro sezónu 2009 je konečně zde! Přečtěte si tuto oficiální tiskovou zprávu, ve které se dozvíte o záměrech a cílech nováčka na poli RC RALLY - stáje URA:MOTOR. Tiskovou zprávu dnes oficiálně vydal časopis ElektroMotoRevue.

Poprvé na startu!
Pokud někomu z Vás doposud unikaly zprávy o prních napsaných větách pomyslné kroniky nově vzniklé stáje URA:MOTOR, je nejvyšší čas začít podobné informace sledovat! Právě tuto sobotu 14.března 2009 přemítne URA:MOTOR popsanou úvodní stránku příprav a týmové závodní speciály se poprvé postaví na start ostrého závodu. Křest ohněm pro týmové jezdce Jirku alias UPEERa a Pavla alias MUDMANa proběhne na asfaltovém okruhu první etapy letošního šampionátu RC RALLY BRNO v Blansku.

Technika pro sezónu 2009
V první sezóně vsadilo vedení URA:MOTORu na prověřené speciály Xsara Kit Car francouzské značky Citroen. Vývoj smluv mezi nově vznikající stájí a Citroenem nebyl nijak přímočarý. Ve hře byly i další automobilky ze zcela jiné strany naší planety. V závěru zdlouhavých jednání přišel Citroen se skvělou nabídkou nasazení staršího, leč dokonale prověřeného vozu Xsara Kit Car. Po drobnějších úpravách je tento vůz připraven pro týmovou jedničku UPEERa. Pro týmového jezdce číslo dvě MUDMANa byl Citroenem dodán druhý, zcela nový vůz, který je na oko věrnou kopií vozu prvního. Druhý vůz však disponuje odlišným systémem podvozku a řízení. Od tohoto kroku si Citroen slibuje pokrytí širšího spektra typů tratí a povrchů, které na závodníky v letošním brněnském šampionátu čekají. Tým jako celek tím získává větší šance k nasbírání týmových bodů i přes nevelké zkušenosti obou začínajících závodníků. Bližší technické podrobnosti nám tiskový mluvčí týmu neprozradil.

Zeptali jsme se zástupce týmu:
"URA:MOTOR je začínající tým, který nemá zaběhnuté jméno. Jistě si dovedete představit, že se sponzoři do žádných velkých investic nehrnou. Nabídka Citroenu se nám zdála výhodná i po finanční stránce a jsme za ni velice vděční.", sdělil mluvčí týmu URA:MOTOR Jiří Neudert

Jaké jsou cíle v první sezóně?
V první řadě vybojovat co nejlepší výsledek. Ovšem vzhledem k našim zkušenostem se samozřejmě v kladení cílů držíme při zemi. Budeme rádi, když nasbíráme cenné zkušenosti a pokud k tomu na kontě našeho týmu utkví i nějaký ten bodík, budeme to pokládat za úspěch. Prověříme techniku a schopnosti obou jezdců, servisního týmu a fungování celého týmu vůbec. To je hlavním cílem první sezóny.

V současné době máte za sebou proces příprav, registraci... komunikujete s ostatními týmy? Jak na Vás doposud dýchá atmosféra kolem blížícího se závodu?
Tak atmosféra je myslím úplně úžasná, oba jezdci se velice těší, vozy jsou připraveny po technické stránce. MUDMANův vůz bude sice vzhledově doladěn až těsně před závodem, neboť tento náš jezdec si před závodem dopřál relaxačního pobytu na horách, ale technicky jsme doufám připraveni. Překvapila mne mile ochota a vstřícnost ostatních týmů, se kterými komunikujeme. S většinou z nich se prozatím neznáme osobně, o to více se těšíme na setkání u příležitosti první etapy šampionátu.

Dostala se k nám zpráva o jisté nabídce konkurenčního týmu Monkey Racing, můžete nám prozradit více?
Ano, nyní již mohu prozradit vpodstatě vše. Monkey Racingu patří náš velký dík. V závodě sice budeme bojovat každý sám za sebe. Mimo trať jsme však velice dobrými přáteli. Spolupracujeme prakticky od samého začátku a dalo by se říct, že Monkey Racing je v tomto směru velkým taťkou pro náš tým. Moje poslední jednání s týmlídrem MR panem Michalem Oppitzem proběhlo včera ve večerních hodinách a dokonce nám bylo nabídnuto místo v týmovém stanu Monkey Racingu. Poslouchejte, to je skutečně hodně čerstvá zprávička, kam Vy na to chodíte? :-)

To je novinářské tajemství samozřejmě :) Můj poslední dotaz... co plány do budoucna?
No to je myslím skutečně předčasné. Sám jste mluvil o tom, že jsme letos jednali s více automobilkami. S Citroenem máme smlouvy pouze pro tuto sezónu... Nerad bych předbíhal, ale bude se to všechno zcela jistě odvíjet od letošního umístění a také od stále otevřené nabídky jedné nejmenované automobilky. Mohu zatím prozradit jen tolik, že jejich pohled na věc je v každém případě šikmý.

Já Vám děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů v šampionátu RC RALLY BRNO!
Děkuji a věřím, že nezklameme ani Vás ani diváky!

S tiskovým mluvčím týmu URA:MOTOR Jiřím Neudertem si povídal sportovní reportér Arnošt Volejník.
Napište k článku Váš komentář...
Chcete k tomuto článku něco dodat?
Máte jinou zkušenost, nápady, postřehy?
Napište nám, děkujeme!