čtvrtek 14. února 2013

Video z akce AUTOSPORTu GAJAR "Zima na čtyřech kolech 2013"

V sobotu 9.února 2013 jsem se zúčastnil tréninkové akce týmu Autosport Gajar poblíž městečka Říčky v Orlických Horách, kde tým připravil cca 3km dlouhý, uzavřený úsek lesní cesty. Smyslem akce bylo prověřit techniku, potrénovat a - pro mne to hlavní - povozit případné zájemce.

V krásném Mitsubishi EVO V Pavla Gajara jsem se svezl již v létě minulého roku. Asfaltový povrch se nám však pro tentokrát zakryl vrstvou sněhu a ledu. Pneumatiky s hroty byly tedy jednoznačným předpokladem kvalitního svezení. Akce, na kterou jsem dlouho čekal byla konečně tady. Ve skutečnosti probíhala již od čtvrtka toho týdne, ovšem přes pracovní nasazení jsme se mohli zúčastnit až poslední den - v sobotu.

Brzy ráno jsme vyjeli s kamarádem Jakubem Hrstkou, který se ujal role fotografa. Cca v 9h ráno jsme dorazili na místo, kde již v lese mezi nahrnutými sněhovými mantinely bublalo několik krásných "eSTéÍček". Pavel s "myšákem" dorazili záhy a můj další skvělý zážitek na sebe nenechal dlouho čekat. Vysmátou fotku na postu navigátora vám bohužel neposkytnu, neboť v tu dobu byl již Kuba o několik stovek metrů opodál u trati a po kolena ve sněhu. Nevadí, neboť se domnívám, že následující video vás bude zajímat mnohem více, než můj xicht v helmě, zašněrovaný v pětibodovém pásu. Posuďte sami! Video je k dispozici v Hodně Dobrém rozlišení ;)

Fotky z této akce od Jakuba Hrstky na Facebooku
Fotky a report od Stanislava Dubna


Napište k článku Váš komentář...
Chcete k tomuto článku něco dodat?
Máte jinou zkušenost, nápady, postřehy?
Napište nám, děkujeme!