pondělí 8. dubna 2013

První závod sezóny 2013 je za námi

Týmové vozy před startem v UP
V neděli 7.dubna se po delší době sešel náš tým v plné síle na startu VI. Rally Vyškov Spring. Všichni tři jezdci závod dokončili bez závažnějších obtíží, přesto se týmoví mechanici nenudili. Na autě Roberta Topinky byla v průběhu závodu měněna volnoběžka za diferenciál, Pavel Panáček pro změnu řešil nastavení řízení. Speciál Jiřího Neuderta startoval poprvé s novým střídavým kombem, jenž si rovněž vyžádalo úpravy nastavení, konkrétně hodnoty brzdící síly.

V poslední rychlostní zkoušce praskl na autě týmové jedničky tlumič předního levého kola. Neudert RZ dokončil, ovšem s drobnou ztrátou, která jej ve výsledku posunula z průběžného 17. místa o jednu pozici dolů na výslednou 18. příčku, čímž pro tým vybojoval 5 bodů. Robert Topinka dokončil na 26. místě se ziskem 3 týmových bodů. Pavel Panáček obsadil 25. pozici celkového pořadí. Celkem tedy náš tým inkasoval 8 bodů a obsadil tak sedmou pozici v průběžném hodnocení týmů.

Poškozený tlumič J.Neuderta
V porovnání s předchozími ročníky je výsledek celkem dobrý. Věříme však, že v následujícím závodě, který se koná již příští neděli v Blansku, se naši závodníci dokáží více koncentrovat, vytěžit z upravených nastavení svých speciálů a dosáhnout tak na vyšší bodové ohodnocení. Start Roberta Topinky je  nejasný, o týmové body tedy v druhém letošní podniku zabojují Jiří Neudert a Pavel Panáček.

Celkové výsledky závodu
Průběžné pořadí jednotlivců a týmů
Napište k článku Váš komentář...
Chcete k tomuto článku něco dodat?
Máte jinou zkušenost, nápady, postřehy?
Napište nám, děkujeme!