středa 29. října 2014

"Malý / Velký" rally víkend je za námi!

Autosport Gajar, Foto Jan Merta
Aktualizováno:
Již jsme avizovali v tomto článku, že sobota 18.října 2014 bude ve znamení rally. A to jak té naší "malé", tak té "velké", skutečné. Modelový speciál Mitsubishi Lancer EVO 5 našeho RC Rally týmu čekala cesta do moravských Bošovic na sedmou Wineyard Rally a jeho "velký bratr" z pardubického Autosportu Gajar měl změrit síly se svými soupeři na třinácté Rallye Světlá nad Sázavou 2014.

Jak dobře se závodilo Pavlovi Gajarovi a jeho navigátorovi Petrovi Vanickému si přečtěte v reportu na FB Autosportu zde. Tato posádka vybojovala druhou příčku jak v celkovém pořadí, tak ve své kategorii A4 - viz EWRC.cz. K tomuto výsledku gratulujeme a přejeme další takové úspěchy!


URA:MOTOR, Foto Pepa Vacek
Oproti tomu desetinový speciál Jiřího Neuderta se v Bošovicích trápil od počátku do konce závodu. Úvod si vyžádal změny v nastavení světlé výšky a odpružení podvozku kvůli značně rozbitému asfaltu. Mokrá trať byla velmi kluzká a našemu jezdci evidentně neseděla. Usychajících pasáží v průběhu dne přibývalo a speciál se svým pilotem se, bohužel velmi zvolna, dostávali do tempa. Mírný růst však solidně zbrzdily kamínky, zaklíněné v zadní nápravě během 4. a 5. rychlostní zkoušky. Poslední ránou bylo následné nedokončení 7. RZ a tudíž VP kvůli poškozenému řízení. To už nezachránilo ani mírné zlepšení v předposlední osmé a poslední, deváté rychlostní zkoušce. Výsledky zde.

Nevadí, celkové dvacáté místo pro Jiřího Neuderta v průběžném hodnocení RC Rally Brno není žádnou ostudou a již nyní se těšíme na poslední závod sezóny, který se koná za necelý měsíc - 16.listopadu ve Vyškově.
Napište k článku Váš komentář...
Chcete k tomuto článku něco dodat?
Máte jinou zkušenost, nápady, postřehy?
Napište nám, děkujeme!